زن کابین ۱۰

زن کابین ۱۰

راث ویر

مترجم: محمدجواد شیری

راث ویر در حال حاضر یکی از نویسندگان مطرح انگلستان در ژانر جنایی- پلیسی است. اولین کتاب ویر «در یک جنگل تاریک تاریک» در سال ۲۰۱۵ منتشر شد و توانست به سرعت در لیست پرفروش‌های انگلستان و امریکا قرار گیرد.

«زن کابین ۱۰» سال ۲۰۱۶ منتشر شد و توانست محبوبیتی بیش از رمان قبلی راث ویر به‌دست آورد و در لیست پرفروش‌های نیویورک‌تایمز قرار گیرد.

لو بلک‌لاک خبرنگار مجله «سفر» قرار است با یک کشتی تفریحی کوچک که تنها چند کابین دارد به ماموریتی کم‌نظیر برود. سفر آغاز می‌شود و همه‌چیز خوب است. هوا عالی است، دریا آرام است و همسفران خوش برخورد و مهربانند. در میانه راه بادهای سرد و خشک شروع می‌شوند. آسمان سیاه و طوفانی می‌شود و در این میان لو صحنه‌ای کابوس‌وار می‌بیند که به شدت او را تحت تاثیر قرار می‌دهد. زنی از کشتی به دریا پرت می‌‌شود؛ اما انگار هیچ اتفاق خاصی نیفتاده، کشتی همچنان به راه خود ادامه می‌دهد. لو نمی‌تواند به این موضوع فکر نکند پس برای کشف حقیقت ماجرا تلاش می‌کند.

راث ویر در این اثر جذاب که رمان‌های آگاتاکریستی را تداعی می‌کند، با آفرینش صحنه‌ها و اتفاقات غیرمنتظره و پیچش‌های ناگهانی، فضایی را به مخاطب القا می‌کند که به اندازه زیبایی‌ عجیب و غریبش، ترسناک است. وقتی داستان «زن کابین ۱۰» تمام می‌شود حتی حرفه‌ای‌ترین خوانندگان رمان‌های جنایی تا مدتی بی‌قرار خواهند بود.

 

اطلاعات بیشتر:

دسته بندی: رمان – داستان خارجی جنایی – داستان انگلیسی

تعداد صفحات: ۳۷۳ صفحه

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶

فهرست